KILIÇDAROĞLU İSTANBUL 3. BÖLGE’Yİ ZİYARET ETTİ

Ana Sayfa » Bizden Haberler » KILIÇDAROĞLU İSTANBUL 3. BÖLGE’Yİ ZİYARET ETTİ

11267715_10153237413231893_1568041657_n

KILIÇDAROĞLU İSTANBUL 3. BÖLGE’Yİ ZİYARET ETTİ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve 3. Bölge Milletvekili Adayları İstanbul 3.Bölge’de seçim turuna çıktı. Kılıçdaroğlu kendisini coşkuyla karşılayan kalabalığa “Yoksulluk ve işsizlik sorunun 4 yıl içinde bitireceğim” diye seslendi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul 3.bölge seçim turuna çıktı. Bakırköy Özgürlük Meydanı’ndan başlayarak, Bağcılar Güneşli, Başakşehir Altınşehir, Küçükçekmece Halkalı, Esenyurt, Avcılar ve Şirinevler’de halka seslenen Kılıçdaroğlu’nu coşkulu kalabalık fener ve sloganlarla karşıladı.

“ASGARİ ÜCRETİ BİN 500 TL YAPACAĞIM”

Yoksulluk ve işsizlik sorunun 4 yıl içinde bitireceğini söyleyen Kılıçdardar, “21. Yüzyılın Mega Projesi’ni açıkladık. Anadolu’da herkesin işi, aşı olacak. Hiç meraklanma emekli kardeşim; ister çatlasınlar, ister patlasınlar Ramazan ve Kurban Bayramı’nda birer maaş ikramiye vereceğim. Bana diyorlar ki ‘Kaynağı nereden bulacaksın?’ Esenyurt’tan söz veriyorum, O kaçak saraya bağlanan bütün hortumları keseceğim. Asgari ücreti bin 500 lira yapacağım. Ayda 14 bin lira alınca zulüm değil de işçiye 1500 lira verince mi zulüm oluyor?” ifadelerini kullandı.

“FAİZLERİN EN AZ YÜZDE 80’İNİ SİLECEĞİM”

Şirinevler Meydanı’nda vatandaşlar tarafından partisinin bayrak ve flamalarıyla karşılanan Kılıçdaroğlu, kredi kartı ve tüketici kredisi borcu olanlara müjde verdi.  Kılıçdaroğlu, “Ankara’daki beyler nasıl köşeyi dönecek diye onun hesabını yapıyorlar. Sadece Bahçelievler’de binlerce kişinin kredi kartı, tüketici kredisi borcu var. Dünyanın faizi altında bunalmış vaziyette. Türkiye’de 5 milyon kişi faiz batağında, borç batağında. Sözüm söz; iki alanda da faizlerin en az yüzde 80’ini sileceğim” dedi.

 

 

“SADECE HORTUMCULAR KAYBETSİN”

“Siyaset köşeyi dönme aracı, zenginleşme aracı değildir, halka adanmışlıktır. Sizden birisiyim. Anadolu’dan, kuş uçmaz kervan geçmez köyde 7 çocuğu olan bir aileden geliyorum. Rahmetli annem, ablam okuma-yazma bilmezdi. 7 kardeşten üniversiteye giden sadece benim. Çalıştım, alınteri döktüm, halkın çıkarlarını savundum. Kimin inancı ne olursa olsun, başımın üstünde. İstiyorum ki, bu ülkede emekli, işçi, herkes kazansın; sadece ve sadece hortumcular kaybetsin. Sizin için, çocuklarımız için çalışacağım.”

Kılıçdaroğlu, konuşmasının sonunda meydandaki vatandaşlara karanfil dağıttı.

CUMHURİYET HALK PARTİSİ

TÜRKİYENİN BİRLEŞTİRİCİ GÜCÜ

FACEBOOKTA BİZ